Flag
Pôžitok z jedla
všetci sa môžeme cítiť dobre

Dr. Oetker sa snaží podporovať ľudí pri rozhodnutiach, vďaka ktorým sa budú cítiť dobre. Nielen pre seba, ale aj pre svet okolo nich. Práve preto je dnes udržateľnosť stredobodom nášho myslenia. Čo to znamená v praxi? Okrem iného je to jasnejšie označovanie zložiek a nutričných hodnôt vo všetkých našich produktoch, aby boli transparentnejšie a umožnili našim spotrebiteľom lepšiu voľbu. Znamená to tiež tvrdú prácu na minimalizácii našej environmentálnej stopy a zároveň zlepšovanie živobytia ľudí a komunít, s ktorými spolupracujeme. Uvedomujeme si, že je pred nami ešte dlhá cesta, ale spoločne kráčame tým správnym smerom.

Robíme mnoho malých zmien, vďaka ktorým sú naše produkty udržateľnejšie a lepšie aj pre vás.

Na trh napríklad uvádzame nové produkty na 100 % rastlinnej báze, stále viac ingrediencií získavame udržateľnejším spôsobom a tvrdo pracujeme na tom, aby boli všetky naše obaly do roku 2025 recyklovateľné. Od roku 2022 budú všetky naše závody uhlíkovo neutrálne a zaviazali sme sa, že do roku 2050 budeme uhlíkovo neutrálni v oblasti všetkých priamych a nepriamych emisií. Pozitívne zmeny spoločne prispievajú k výberu potravín, vďaka ktorým sa všetci môžeme cítiť dobre.

Viac o udržateľnosti sa dozviete na oetker.com

Menej soli, menej cukru

Pokračujeme v znižovaní obsahu cukru, soli, tuku a kalórií v našich produktoch. Napríklad do roku 2025 budú mať naše koláče o 10 % menej cukru, zákusky budú mať o 15 % menej cukru a naše pizze budú obsahovať maximálne 1 g soli na 100 g.

Vegánske

Naše nové vegánske a rastlinné možnosti pomáhajú podporovať moderný stravovací životný štýl a znižovať vplyv na životné prostredie.

Výrobky obohatené vlákninou

V našom portfóliu výrobkov nájdete aj niektoré výrobky obohatené vlákninou, ktorá pomáha milovníkom pečenia udržiavať vyváženejší životný štýl.

Bez obsahu

Naše výrobky neobsahujú geneticky modifikované suroviny a v práškových výrobkoch nenájdete pridaný glutaman sodný. Stále viac výrobkov neobsahuje umelé aditíva.

Dobré produkty musia mať udržateľný obal

Zaviazali sme sa, že všetky naše obaly budú do roku 2025 recyklovateľné.

Všade, kde je to možné a dáva to zmysel, používame namiesto plastu recyklovateľný papier. Keď už musíme použiť plast, dbáme na to, aby bol čo najviac recyklovateľný. To sú naše základné princípy používania obalov a riadia sa nimi aj všetky naše širšie obalové iniciatívy.

Lepšie pre vás a rovnako chutné

Do nášho sortimentu pridávame označenie Nutri-Score, ktoré vám pomôže ľahšie porovnať nutričné hodnoty našich produktov s potravinami rovnakej skupiny produktov alebo alternatívnymi potravinami z podobnej skupiny produktov.

Suroviny z udržateľných zdrojov

Viac informácií o našich iniciatívach v oblasti udržateľnosti

Čítať viac
Čítať viac
Čítať viac
Sledujte nás
Sledujte Dr. Oetker na sociálnych sieťach