SÚBORY COOKIE na webovej stránke DR. OETKER

Tento web uloží súbory cookies do vášho zariadenia, aby umožnil lepšie fungovanie stránok. Viac informácií tu.

Pre romantikov

Keď romantika, tak Taliansko!

Veď čo by mohlo byť romantickejšie, než sa prechádzať v Ríme, plávať gondolou v Benátkach alebo večerať v malej toskánskej dedinke na terase pokrytej viničom? V koľkých filmoch sme to videli, v koľkých románoch sme o tom čítali – toto je pravá talianska romantika.

Prepašujme teda aj my niečo málo romantiky do našich dní, a pokiaľ ju trochu okoreníme talianskou atmosférou, úspech bude zaručený

Potešte svojho partnera komplimentom v taliančine!

"Buona sera, tesoro!"

Dobrý večer môj milý/moja milá!

 

"Ti amo, tesoro !"

Mám ťa rád/rada, môj milý/moja milá

 

"Ti ringrazio per la bellissima serata!"

Ďakujem ti za tento nádherný večer.

 

Taliani naozaj vedia ako niekomu zalichotiť! Je možné, že lichotenie nepovažujete za prirodzené, ako obyvatelia krajín z oblasti Stredomoria, aj napriek tomu sa vyplatí, nejakú tú lichôtku si osvojiť. Veď vo vzťahu pre obe zúčastnené strany je dôležité, aby vedeli, čo pre druhú stranu znamenajú. Milé slová každého potešia.

Tip: Ak budete používať talianskej lichôtky, úspech je zaručený!

 

 

Vytvorte si pravú taliansku atmosféru!

Tajomstvom romantiky je najmä správna nálada! Verte, že svetlá niekoľkých sviečok určite nebudú na škodu, a nepovažujte lupene ruží na stole alebo vo vani za zbytočný luxus. 

Pokiaľ by ste to všetko chceli zavŕšiť ešte trochou talianskej atmosféry, použite ako dekoráciu listy viniča alebo brečtanu. Vedeli ste, že klasické talianske korenie – bazalka – je mimoriadne romantické? V stredovekej Európe sa domnievali, že ju môžu pestovať iba krásne ženy, a bola považovaná za symbol romantickej lásky. A ešte k tomu sa dokonale hodí na pravú taliansku pizzu.

Tip: Pokiaľ plánuješ taliansky večer, vyber si jednu z 10 rôznych druhov pízz Ristorante, ktoré sú dnes pripravené z ešte lepšieho cesta a s ešte lepšími prísadami! Otvorte si k tomu fľašu vína a počúvajte talianske evergreeny!

Prekvapte svojho partnera kedykoľvek môžete!

Nemyslime len na darčeky a kvety, aj keď trocha pozornosti samozrejme vždy poteší. Tajomstvo talianskych mužov a žien je do veľkej miery podmienené ich temperamentom. 

Pokiaľ nie ste vždy vypočítavý, pokiaľ partnerovi/partnerke občas ukážete aj nejakú svoju novú stránku, môžete romantiku vystupňovať vďaka vzrušeniu z neočakávaného. Ak napríklad väčšinou trávite večery doma, navrhnite, aby ste išli na romantickú prechádzku za svitu luny. Pokiaľ ste neustále v pohybe, oddýchnite si na pohovke, pritúľte sa k sebe a pozerajte nejaký dobrý film.

Tip: Správnu romantickú atmosféru možno podčiarknuť aj pri sledovaní talianskych romantických filmov.