SÚBORY COOKIE na webovej stránke DR. OETKER

Tento web uloží súbory cookies do vášho zariadenia, aby umožnil lepšie fungovanie stránok. Viac informácií tu.

Na Vianoce

Doma pripravený džem môžete použiť aj ako jedinečný darček pre vašich blízkych. Darovaný džem by mal byť nielen chutný, ale musí aj pekne vyzerať. Ako inak vylepšiť vlastnoručne uvarený džem než vlastnoručne dekorovaným pohárom!? Fantázii sa medze nekladú, my sme pre vás pripravili niekoľko ozdobených pohárov pre inšpiráciu.

 

Postup na stiahnutie

Návod

1

Na ozdobenie jedného pohára potrebujeme: biele papiere, predtlačené ceduľky, jednofarebnú servítku, malú papierovú tortovú podložku, stužku, lepidlo na papier, nožnice. Všetky ozdoby kúpime v bežnom obchode v sekcii baliacich a darčekových potrieb alebo v papiernictve, alebo v kvetinárstve.

2

Z papiera si povystrihujeme predtlačené ceduľky alebo malé papierové vločky a hviezdičky. Lepidlom na papier ich nalepíme na poháre. Z tortových papierových podložiek si odstrihneme čipkovaný okraj.

3

Z papierových servítok vystrihneme kolieska s väčším presahom cez viečko a zaistíme gumičkou. Okraj z papierovej podložky v jednom mieste rozstrihneme, stiahneme do veľkosti viečka a previažeme stužkou. Papierovú čipku môžeme nahradiť luxusnejšou čipkou, háčkovanou z bielej priadze.